Гуманітарна ситуація у деокупованих населених пунктах Луганщини вкрай важка, у тимчасово окупованих критична — начальник ОВА
Фото з відкритих джерел
26 Грудня, 2022, 12:45

Гуманітарна ситуація у деокупованих населених пунктах Луганщини вкрай важка, у тимчасово окупованих критична — начальник ОВА

Ворог продовжує обстріли звільнених територій Луганщини та створив критично складну гуманітарну ситуацію у тимчасово окупованих населених пунктах області. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

«Якщо говорити про деокуповані населені пункти, ситуація вкрай важка, тому що там не зупиняються обстріли. Іноді доводиться евакуювати поранених місцевих жителів. Все, що стосується підвезення гуманітарних, продуктових наборів — ми цим забезпечили місцеве населення. Зараз забезпечуємо побутовою хімією, первинними ліками, наборами для легких ремонтів. Але все одно важко», — розповів Гайдай.

Начальник ОВА зазначив, що найскладнішою ситуація є на тимчасово окупованій території.

«Та територія, де проходила активна фаза бойових дій, великі міста Рубіжне, Сєвєродонецьк, там жахливо. Можна сказати з усією відповідальністю, що ситуація критична. Окупанти, колаборанти не підготували великі міста до опалювального періоду. Вони для проформи показують, як підвозять дрова до багатоповерхових будинків, хоча це вони роблять 1-2 рази і далі все. У містах майже зникли дерева, тому що саме дровами обігрівають свої помешкання місцеві жителі. Ходити в лісосмуги чи в ліси смертельно небезпечно, бо там все заміновано. Тому зрізають, рубають дерева саме у містах», — повідомив Гайдай.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini