«Гранати» для гасіння пожеж, димові шашки і лікувальні гідрогелеві пов’язки — науковці Львівської політехніки представили свої винаходи, профінасовані обласною владою
5 млн грн виділили на Львівщині цього року за Програмою сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку Львівської обласної військової адміністрації — це 1% від загального бюджету на наукові розробки у регіоні. Цього року фінансування отримали дев’ять проєктів, сфокусувалися у обласній владі на ідеях військового та подвійного призначення. Про це на брифінгу в Медацентрі Україна повідомив Вадим Табакера, заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА.
«Станом на сьогодні є цікаві проєкти, задіяні в виробництві безпілотних літаючих апаратів, також роботизованих наземних платформ, які допомагають мінувати місцевість, і роботизованих установок, які розміновують місцевість. Також є цікаві проєкти по кібербезпеці — це власне використання технологій штучного інтелекту для того, щоб виявляти фейкові новини», — уточнив Вадим Табакера.
Сім із дев’яти профінасованих проєктів — розробки НУ «Львівська політехніка».
Зеновій Знак, завідувач кафедри хімії і технології неорганічних речовин Інституту хімії та хімічних технологій НУ «Львівська політехніка» представив на брифінгу димові сигнальні гранати. Їх можуть використовувати військові на полі бою, щоб позначати місце чи територію. А ще — протипожежні гранати. Вони різко знижують температуру і усувають вогонь а закритих просторах, наприклад, в бліндажах чи автомобілях.
Такі розробки уже протестувати. Рецептуру передаватимуть на виготовлення партнерам.
Гідрогелеву лікувальну пов’язку представила Олена Лукачук, наукова співробітнця групи комерціалізації науково-дослідної частини «Львівської політехніки». Така пов’язка допомагає дезинфікувати і загоювати рани. А ще вона біодеградабельна — тобто вона розщеплються в природному вередовищі.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini