Дискусія «Інклюзивне суспільство в Україні. Шлях людини з інвалідністю до самостійного життя»
Дискусія «Інклюзивне суспільство в Україні. Шлях людини з інвалідністю до самостійного життя»
28 Грудня, 2022, 15:39

Говорити про травму та інклюзивність треба вже зараз, а не після Перемоги: дискусія «Інклюзивне суспільство в Україні. Шлях людини з інвалідністю до самостійного життя»

У Медіацентрі Україна — Укрінформ відбулася дискусія на тему «Інклюзивне суспільство в Україні. Шлях людини з інвалідністю до самостійного життя. Роль і задача кожного», під час якої було презентовано проєкт «Практичного довідника для людей, цивільних та військових, які отримали інвалідність внаслідок війни».

«Ми замислювалися вже давно над формуванням інклюзивної культури в Україні. Зараз є нові виклики, багато важких поранень і травм. Ми розпочали з формування довідника практичних рекомендацій із залученням фахових експертів, які пройшли цей важкий шлях», — зазначила Світлана Бойко, представниця Центру ЯРМІЗ. 

«На жаль, не всі наші захисники повертаються повністю неушкодженими і ця тенденція продовжується. Нам потрібно бути всім готовими: як сім’ям, так і самим людям знати, як реагувати, як спілкуватися, як вибудовувати цю культуру, щоб ми виростали в зріле громадянське суспільство і допомагали один одному», — розповіла Ольга Квашук, Міжнародний фонд «Відродження».

«Нам потрібно навчити, як вижити, наприклад, після ампутації кінцівки, або після втрати зору чи слуху. Тому що людина потрапляє в нові умови, в яких раніше не була, і вона не знає, як їй підлаштуватися. Цей довідник буде корисним не лише військовослужбовцям, оскільки зараз є статистика щодо великої кількості поранень цивільного населення — і дорослого, і дитячого», — зазначила Яна Копитіна, член ГС «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору „Сучасний погляд“».

«Ми передбачили різні фізичні проблеми та порушення людей, які потребують допомоги, поділилися своїм досвідом. Той, хто отримував фізичні порушення, захворювання, якби втрачає свій статус рівності, почуває себе у закритому середовищі. Цей довідник сприяє тому, щоб ми з вами були рівними», — наголосила Наталя Адамюк, ГО «Всеукраїнська громадська організація осіб з інвалідністю зі слуху „Українське товариство глухих“».

«Говорити про травму та інклюзивність треба вже зараз, а не тоді, коли настане Перемога і закінчаться бойові дії. У нас має випрацьовуватися нове поняття норми. Що є нормою? Хто є нормальним? Хто є здоровим? Насправді — ніхто. Тому розмова в широкому колі з залученням чимбільшої кількості людей, щоб об’єднувати людей з різними травмами та досвідом та робити їх рівними, щоб кожен відчував себе повноцінним членом суспільства, дуже важлива», — додала Наталія Калмикова, представниця Українського ветеранського фонду.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini