Фото Медіацентру Україна – Одеса: Катерина Ножевникова, волонтерка, засновниця благодійного фонду “Корпорація монстрів”; Каріна Єфремова, переселенка з Краматорська, організаторка культурних заходів Олександр Остапенко, ветеран Збройних сил України;
24 Лютого, 2023, 15:16

“Головна зброя сьогодні – це дрони, і з їх постачанням у війська є проблеми”, – голова благодійного фонду “Корпорація монстрів”

На законодавчому рівні нажаль, це поки що не змінюється. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса, присвяченому річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну висловила Катерина Ножевникова, голова благодійного фонду “Корпорація монстрів”.

Вона зазначила, що запити військових до волонтерів з приводу постачання дронів тільки зростають, і “без сучасного обладання військові не можуть якісно виконувати свою роботу”. 

“Война дронів це важливо, але поки що це не розуміють деякі посадовці. Досі є проблеми щодо ввезення дронів. У нас зараз на кордоні застрягала черговий вантаж, і поки ми чекаємо, коли розберуться з цією ситуацією, хтось на фронті загине. З дронами на війні працюють всі – це і розвідка, і корегування.  Працюють  з ними навіть ті, хто виконує почесну, але сумну місію. Ті, хто шукає тіла наших загиблих хлопців”, – зазначила волонтерка.

Як додав ветеран ЗСУ Олександр Остапенко, ще одна проблема з забезпеченням дронами полягає в тому, що процедура їх закупівлі для військових за бюджет не прописана. 

“В сучасному штатному розпису військових частин взагалі немає ані дронів, ані старлинків. Це треба змінювати”, – додав ветеран.   

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini