24 Березня, 2023, 17:35

Глобальний фонд виділив 59 млн доларів на підтримку України у боротьбі з туберкульозом – Ігор Кузін

Зараз в переважній більшості за рахунок Глобального фонду держава забезпечує закупівлю новітніх інноваційних ліків для боротьби з туберкульозом, в тому числі й діагностичних заходів.

Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Така підтримка з боку Глобального фонду була анонсована в першому кварталі цього року. Глобальний фонд виділив щонайменше 59 млн доларів на підтримку Україні у боротьбі з туберкульозом. Ці кошти будуть доступні з 1 січня 2024 року, і вони будуть спрямовані на 2024, 2025, 2026 роки», – зазначив він.

Водночас головний санітарний лікар наголосив, що на шляху до Європейського союзу Україна дуже чітко слідкує за тими європейськими світовими тенденціями, які стосуються протоколів діагностики та лікування туберкульозу.

«Україна є першою країною в Європі, яка після виходу у світ європейських рекомендацій по лікуванню туберкульозу в січні вже прийняла їх відповідним наказом МОЗ. І ті ліки, які зараз використовуються в Україні, вони визнані світом, вони ефективні та дозволяють значно скоротити терміни лікування пацієнтів».

Нагадаємо, що 24 березня встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я як Всесвітній день боротьби проти туберкульозу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini