12 Грудня, 2022, 17:45

До окупованих територій росіяни завозять вчителів з Дагестану, понад 50% школярів виїхало, 12 тисяч навчаються онлайн в українських школах — мер Мелітополя

На минулому тижні на території тимчасової окупації у Запорізькій області росіяни привезли вчителів з Дагестану. Це відбувається не вперше, як повідомив під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ міський голова Мелітополя Іван Федоров. 

«На минулому тижні завезли чергових „гастролерів“ — приблизно 10 вчителів з Дагестану. Я не розумію, чому дагестанські вчителі будуть навчати наших дітей, тому що культура різна, мова різна. Минулого разу такі гастролі зайняли не більш, ніж два тижні. Я сподіваюся, що ці вчителі пробудуть ще менше на нашій території», — заявив Федоров.

Міський голова описав, як відбувається освітній процес на тимчасово окупованій території. 

«Здебільшого діти повиїжджали. Точно більше 50% дітей шкільного віку виїхало з території тимчасової окупації. З одного боку, наші українські, мелітопольські школи працюють онлайн, і приблизно 12 тисяч дітей здобувають освіту онлайн у них. Що стосується освітнього процесу на тимчасово окупованій території Запорізької області, то це точно не про освіту, це про пропаганду. І там наші діти не здобувають освіту. Ми бачимо тенденцію, що через брак дітей, які ходять до школи, через брак вчителів, які погоджуються колаборувати, рашисти лише закривають школи», — розповів мер.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini