Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олексій Резніков, міністр оборони України; Кайса Оллонгрен, міністерка оборони Королівства Нідерланди
14 Березня, 2023, 17:17

“Дискусія з приводу надання Україні основного бойового літака зараз відбувається за закритими дверима”  – Нідерланди

Таку заяву під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Кайса Оллонгрен, міністерка оборони Королівства Нідерланди.

Коментуючи можливе постачання України бойової авіації, Кайса Оллонгрен зазначила, що зараз союзники шукають єдину уніфіковану платформу.

“Ми спілкуємося про різні види спроможностей, і зараз маємо сфокусуватися на стандартизації. Для ППО ми шукаємо найкращу платформу, це має бути зважене рішення. Дискусія в процесі. Ці дебати краще проводити за закритими дверми, і ми зараз саме на цій стадії”, – зазначила міністерка оборони Нідерландів.

Міністр оборони України Олексій Резніков додав, що надання Україні основного бойового літака пришвидшить контрнаступ і зробить його успішнішим.

“Будь-якого генерала вчать в академії – якщо ти плануєш йти у серйозний контрнаступ, ти маєш виконати три фактори. По-перше  – треба перевести ворога в захист, щоб він сів в оборону. Друге – припини його домінування у повітрі. І трете – почни руйнувати його логістичні ланцюжки. У двох цих  задачах основа – це авіація. І чим скоріше ми отримаємо бойовий літак, тим буде краще”, – додав Олексій Резніков.

Міністр також додав, що росіяни зараз готуються до українського контрнаступу.

“Росіяни дуже добре вчаться, тому вони вже сіли в оборону. Вчора на брифінгу нам показали, де вони риють окопи, до речі, в Криму також. Це означає, що вони готуються до захисту. Росіяни вірять, що українці підуть у контрнаступ. І це добрий знак. Ми вже створюємо майбутнє. Вони вже програли. Раз вони у своїй спеціальній військовій операції перейшли в захист, вони вже програли цю війну”, – зазначив Олексій Резніков.

20 січня міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра заявив, що уряд потенційно готовий обговорювати запит України щодо надання винищувачів F-16.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini