16 Грудня, 2022, 14:44

Дев’ятий пакет санкцій припинить транзакції щодо деяких товарів для воєнних потреб рф та закриє лазівки для зловживань у продовольчій сфері – Ченцов

Європейський союз погодив дев’ятий пакет санкцій проти російської федерації. Про деякі особливості нового пакету під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів представник України при ЄС Всеволод Ченцов.

«У секторальній частині важливі такі компоненти: це товари і подвійного використання, і товари цивільного експорту, які можуть використовуватися для воєнних потреб. Наші партнери в ЄС прислухалися до наших порад, в тому числі, щодо того, що нами було ідентифіковано на полі бою: це компоненти, які поставлялися в рф чи ще до 24 лютого, чи в обхід санкцій. Такі транзакції будуть припинені. Це і хімічна, і біохімічна продукція, це електроніка — зокрема та, яка використовується в іранських дронах. Це також 169 компаній, яким заборонено будь-що продавати, оскільки вони причетні до забезпечення російського ВПК. Заборонено експорт, який стосується виробництва товарів в авіаційній, космічній промисловості», — повідомив Ченцов.

Представник України в ЄС зазначив, що процес узгодження санкцій зіткнувся з певними складнощами.

«Кілька держав-членів запропонували додаткові виключення до операцій з сільськогосподарською продукцією для потреб так званого глобального Півдня. На початковому етапі пропонувалося виключити компанії і особи, які вже є у санкційному списку, щоб такі операції полегшувати. Але група країн, і ми підтримували таку позицію, виступила жорстко проти таких широких виключень. Було досягнуто компромісу, що кожна така транзакція буде окремо погоджуватися для держав-членів. Про них буде повідомлятися усім державам-членам ЄС, Єврокомісії. Таким чином нівельовано небезпеку зловживання такими можливостями. Те, що російська пропаганда намагалася використати як лазівку для зняття санкцій — потребу у забезпеченні продовольством третіх країн. Нам вдалося уникнути такої небезпеки», — пояснив Ченцов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini