Фото Медіацентр Україна — Одеса: Микола Вікнянський, голова робочої групи по включенню міста Одеса до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; Оксана Довгополова, докторка філософських наук, професорка кафедри філософії ОНУ імені Мечникова, кураторка платформи культури пам'яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво;
15 Листопада, 2022, 16:12

Демонтаж пам’ятника Катерині II-й не завадить центру міста увійти до списку історичної спадщини ЮНЕСКО

Але мова має йти саме про перенесення, а не про знесення. Про це під час брифінгу у Медіацентру Україна — Одеса розповів Микола Вікнянський, голова робочої групи по включенню міста Одеса до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

«Якщо сучасна українська культура не толерує якийсь елемент, то за правилами ЮНЕСКО його можна перенести. Якщо розвиток нашої культури цього потребує, то немає проблеми. Немає протиріччя у правилах ЮНЕСКО. Але мова йде саме про перенесення, а не знесення усього  бульдозером», — зазначив Вікнянський.  

Деякі елементи з простору історичного центру потрібно прибрати. «У нас є визначений контур культурної спадщини, і деякі об’єкти потрібно буде прибрати. Це такий елемент тиску на міську владу. Наприклад, мова про готель на морському вокзалі. Якщо статус об’єкта історичної спадщини нашому центру нададуть, то у міста буде час прибрати готель», — додала Оксана Довгополова, докторка філософських наук, професорка кафедри філософії ОНУ імені Мечникова, кураторка платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini