Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександра Василенко, директорка департаменту економічної дипломатії Міністерства закордонних справ України; Євген Лєвєнберг, голова «Громадської ради EXPO 2030 Одеса»; Роман Григоришин, заступник голови Одеської обласної військової адміністрації; Вадим Мороховський, голова президії «Громадської ради EXPO 2030 Одеса»
28 Березня, 2023, 16:41

Через 2 місяці стане відомо, чи вийде Одеса у фінал голосування за право приймати всесвітню виставку EXPO 2030

Коли дослідницькі місії міжнародного бюро виставок вивчать заявки конкурентів Одеси – Ер-Ріяду, Сеулу та Риму. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Роман Григоришин, заступник голови Одеської обласної військової адміністрації.

“Зараз ми знаходимося у передфінальному етапі. Якщо пройдемо його, точно будемо учасниками фінального голосування. Минулого тижня, 22-23 березня, в Парижі була дослідницька комісія, під час якої наша команда захищала проєкт. Впродовж наступних двох місяців мають пройти дослідницькі місії наших конкурентів – Ер-Ріяд, Сеул, Рим. Але я впевнений – ми божевільні, ми незламні, і точно виграємо EXPO 2030 для України”, – зазначив Григоришин.

Він додав, що дослідницька місія вже вивчила заявку Ер-Ріяду та Одеси. Наступного тижня вона буде працювати у Сеулі. Через 3 тижні – у Римі. А через два місяці виконавчий комітет всесвітнього бюро виставок має затвердити звіти дослідників.

Олександра Василенко, директорка департаменту економічної дипломатії Міністерства закордонних справ України, зазначила, що для України проведення EXPO 2030 в Одесі – це пріоритет. 

“Для нас це можливість показати, яка ми унікальна та багатогранна країна. В штаб-квартирі міжнародного бюро виставок часто можна було почути “Вау! Невже це все є в Україні”. І для нас EXPO 2030 – це можливість туристичного, економічного, логістичного розвитку. Ми зробили все, щоб перемогти на голосуванні у листопаді 2023 року у Парижі”, – зазначила дипломат.

Вона також зазначила, що сподівається на те, що дослідницька місія при висновках врахує той факт, що одеська заявка була в дискримінаційних умовах. Тому що експерти міжнародного бюро виставок приїжджали до країн-конкурентів особисто, а Одесу презентували онлайн. 

Роман Григоришин зазначив, що, на його думку, одна з головних переваг Одеси полягає в тому, що EXPO раніше не проходило у Східній Європі.

Він додав, що досьє заявки Одеси буде опубліковано у червні, коли вже будуть доступні висновки дослідницької місії стосовно інших учасників.

Повне відео презентації можна подивитися за цим посиланням.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini