Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
21 Грудня, 2022, 17:58

Бригадам доводиться обирати між ремонтом підстанції на 30 будинків або на 3, тому енергопостачання може відновлюватися нерівномірно – Харченко

Багато українців наразі скаржаться на те, що у них немає світла, тоді як у сусідніх будинках його вже відновлено. Про те, чому складається така ситуація, під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Аварії, які спричинені дронами і ракетами, це один аспект. Інший аспект — велика кількість дрібних пошкоджень і аварій, які виникають через постійні перетурбації в системі. Підстанції, в тому числі, ті, що відповідають за обслуговування 5-10-12 будинків, починають збоїти, виходити з ладу. Багато людей жаліється, що навколо все світиться, а у нас темно. Темно, тому що щось сталося на підстанції, а ремонтні бригади не можуть одночасно встигнути всюди. Приймаючи рішення, ремонтувати щось, де є 30 будинків, проти підстанції, де є три будинки, вибір часто робиться на користь того, де більше людей вдасться підключити. Тому є точкові ситуації, коли люди дійсно страждають. Я думаю, що протягом сьогодні-завтра такі ситуації в Києві і області будуть в цілому закриті: бригади доїдуть і полагодять», — повідомив Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini