Дмитро Соломчук, народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Дмитро Соломчук, народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, Медіацентр Україна-Укрінформ
28 Березня, 2023, 15:37

Близько 200-300 тисяч гектарів землі цьогоріч не будуть засіяні – Дмитро Соломчук

Під Час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук повідомив, що на цьогорічну посівну кампанію не вдасться розмінувати усіх сільськогосподарських земель.

«За моїми прогнозами, на цю посівну розмінувати всього не вдасться, і орієнтовно 200-300 тисяч гектарів, на жаль, не будуть засіяні. Бо розмінування – довготривалий процес», – зазначив він.

Водночас він зауважив, що в Чернігівській області, більша частина земель вже розмінована, і посівна буде відбуватися. В Херсонській області, наголосив він, аграрії також будуть проводити посівні роботи.

«У Чернігівській області є господарства, які також втратили всю техніку. І зараз через фонд «Жнива перемоги» допомагаємо сівалками та тракторами, які надаються на посівну. Що стосується Херсонської області, яка, мабуть, найбільше на сьогодні замінована, вже також звертаються фермерські господарства, яких потрібно підтримати технікою, вони вже будуть сіяти, бо їхні території розміновано», – додав Дмитро Соломчук. 

Водночас політик наголосив, що структура посівної кампанії дещо змінилася. 

«Цього року будуть менше засівати кукурудзи, значно менше – мінімум на 20%. Збільшуються посіви сої, гороху, ярого ячменю. Всі аграрії майже по всіх регіонах України, особливо це стосується малих господарств, збільшують площі під овочі».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini