Фото Медіацентр Україна – Одеса: Костянтин Шевченко-Бітенський, лікар-психіатр, доктор медичних наук, декан Одеського Національного Медичного Університету; Евжена Паржицька, психолог-консультант в методі позитивної транскультуральної психотерапії, ГО «Віра, Надія, Любов»
22 Грудня, 2022, 13:54

“Багато українців через війну зараз живуть з “синдромом відкладеного життя” – експерти-психологи

Проте краще не ставити життя на паузу. Таку пораду під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса надали лікар-психіатр Костянтин Шевченко-Бітенський і психолог-консультант ГО «Віра, Надія, Любов» Евжена Паржицька.

“Багато моїх пацієнтів перестали жити, вони “зупинили життя”. Вони поставили життя на паузу, відкладають все на “після війни”. Наприклад, відкладають пропозицію одружитися. Багато навпаки, почали жити повним життям. Я б рекомендував продовжувати жити” – зазначив кандидат медичних наук.

Як додала Евжена Паржицька, чим раніше людина усвідомить, що треба починати жити, тим м’якше прийде усвідомлення, що війна не скоро закінчиться.

“Вихід з “відкладеного життя” – це складно, але це потрібно зробити й усвідомити ситуацію, що треба жити. Взагалі краще розвинути в себе навичку толерантність до невизначеності: що ти не можеш повпливати на війну і зосередитись на речах, на які повпливати можна. Це дуже допоможе встановити внутрішню рівновагу” – додала Евжена Паржицька.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini