Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Славський, начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях; Оксана Кіктенко, в.о. директора державного підприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт»
8 Лютого, 2023, 14:12

Аукціон з продажу Білгород-Дністровського морського торговельного  порту відбудеться 3 березня

Стартова ціна цього об’єкту 187 мільйонів 574 тисяч гривень. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса повідомив Олександр Славський, начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях.

Олександр Славський розповів, що підприємство було занедбано останні роки, але у 2022 році працювало доволі потужно. “Стартова ціна цього лоту – понад 187 мільйонів гривень. Але ми впевнені, що ціна зросте в декілька разів” – зазначив посадовець.

Він також нагадав, що земля не входить до складу об’єкту приватизації. Однак новий власник матиме права оренди та купівлі землі у територіальній громаді. Також новий власник має погасити борги підприємства з заробітної плати та перед бюджетом, а також прострочену кредитну заборгованість, яка станом на 30 вересня 2022 року складає 104 млн 600 тисяч гривень.

Оксана Кіктенко, в.о. директора державного підприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт», додала, що підготовка до приватизації цього об’єкту тривала три роки. 

“Порт має дуже великий потенціал. Під час підготовки до приватизації 252 об’єкти були передані з балансу Адміністрації морських торговельних портів до єдиного майнового комплексу. Серед цих об’єктів – 9 суден, 4 засоби залізничного транспорту, 18 портальних кранів та 47 транспортних засобів. Також були зняті всі арешти з рахунків та майна порту. Торік в порту обробили 280 тисяч тонн різного вантажу. В цьому році підприємство виходить на маленький, але прибуток. Зараз воно працює. На все, що знаходиться на балансі підприємства, є документи”, – розповіла Оксана Кіктенко.

Вона також додала, що новий власник буде єдиним портовим оператором у Білгород-Дністровському. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini