8 Грудня, 2022, 14:37

80% розвідувальної інформації рф отримує з відкритих джерел, у тому числі контактуючи з українськими дітьми – Анастасія Дьякова, проєкт #stop_sexтинг

росія отримує 80% розвідувальної інформації з відкритих джерел, у тому числі від українських дітей. Задля безпеки дитини батькам важливо говорити з нею про такі ризики та контролювати контент, який вона бачить в інтернеті. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіла засновниця освітнього проєкту #stop_sexтинг Анастасія Дьякова.

«Держспецзв’язок каже, що приблизно 80% розвідувальної інформації росія отримує з відкритих джерел — тобто через соціальні мережі, через сайти. Тому ми вчимо дітей, що можна публікувати, що не можна, з ким можна, а з ким не можна спілкуватися. Ми маємо в Україні випадки, коли росія налагоджувала в інтернеті контакт з нашими дітьми, і різними варіантами здобувала через них інформацію. Це дуже важливі моменти, які треба проговорювати з дітьми», — повідомила Дьякова.

Експертка зазначила, що під час війни діти бачать велику кількість насильницького контенту в інтернеті — навіть якщо перебувають поза межами України.

«Це перша війна, яка 24/7 транслюється в інтернеті. У будь-якому куточку світу ви можете бачити, що відбувається. Тому навіть якщо діти є біженцями і перебувають за кордоном, вони бачать величезну кількість насильницького контенту. З одного боку, це наша можливість доносити світу, що насправді відбувається. Але дуже важливо, по-перше, розуміти, що ми публікуємо. По-друге, говорити з дітьми про те, що вони дивляться, налаштовувати батьківські контролі, говорити, щоб діти не відкривали матеріали, які заблюрено. Такий контент часто шокує дорослих — уявіть, як він може впливати на шестирічну дитину», — додала Дьякова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini