Любомир Мисів, заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг», Медіацентр Україна-Укрінформ
Любомир Мисів, заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг», Медіацентр Україна-Укрінформ
20 Грудня, 2022, 13:20

44% українців підтримують ідею перенесення дати святкування Різдва, 11% цьогоріч святкуватимуть 25 грудня – Соціологічна група «Рейтинг»

Соціологічна група «Рейтинг» запитала 1000 українців про те, коли вони святкуватимуть Різдво цього року та як ставляться до ідеї перенесення дати святкування на 25 грудня. Про результати дослідження під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів.

«Цього року на питання, коли вони святкуватимуть Різдво, респонденти відповіли так: 11% — 25 грудня, 25% — в обидві дати (25 грудня та 7 січня), 55% святкуватимуть 7 січня. Ідея святкування Різдва у дві дати або 25 грудня має найбільшу підтримку серед наймолодшого та найстаршого населення. Для молоді це більше розвага, пов’язана з медіа, сформованою думкою святкування разом зі світом. У старшого покоління, яке є найбільш релігійною групою, це більше питання світоглядне. Перехід у цій групі говорить загалом про суспільні зміни в Україні», — розповів соціолог.

Святкування Різдва та підтримка ідеї перенесення дати відрізняються, адже йдеться про різницю між дією та декларацією, пояснив Мисів. Щодо підтримки ідеї, зазначив експерт, цифри більш позитивні для її прибічників.

«44% підтримують ідею перенесення дати святкування Різдва, 31% говорять про те, що вони проти цього, 23% сказали, що їм це байдуже. Ми бачимо повільну, але помітну тенденцію до збільшення кількості тих, хто підтримує цю ініціативу. Але це не означає, що вони готові святкувати. Підтримка цієї ідеї найбільше була у західній Україні, де дискусія стосовно перенесення Різдва на 25 грудня існує з 1990-х років. Виділяється Київ, як космополітичне, прогресивне місто, де найчастіше виникають нові ідеї. Традиційно схід і південь більш консервативні у цьому плані», — пояснив Мисів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini