Фото Медіацентр Україна – Одеса: Євген Дворський, голова громадської організації “Культпросвіт” та керівник культурної ініціативи “Кіномісія”
23 Грудня, 2022, 14:05

23 грудня в Одесі стартує 19-ий фестиваль документального кіно “Мандрівний Docudays UA”

Захід пройде з 23 по 25 грудня у PMA Odesa HUB (Фонтанська дорога, 3). Про це під час брифінга у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Євген Дворський, голова громадської організації “Культпросвіт” та керівник культурної ініціативи “Кіномісія”, регіональний координатор фестивалю.

“Тема цьогорічного фестивалю – “Надзвичайний стан”. Це будуть не просто кіносеанси, а і обговорення побаченого між глядачами та режисерами, яких ми будемо включати онлайн. Також під час кінофестивалю пройдуть два правозахисних заходи – “Знайомство з основами прав та свобод людини та обговорення питань прав дитини відповідно до Конвенції з прав дитини” та “Самоорганізація в громаді”, – розповів Євген Дворський.

Фестиваль стартує 23  грудня у 17-00 в PMA Odesa HUB з показу декількох документальних короткометражних фільмів:

«Фортеця Маріуполь. Орест» (режисер Юлія Гонтарук),

«Фортеця Маріуполь» — це цикл фільмів, побудованих на відеодзвінках до воїнів, які були оточені російською армією  у Маріуполі на заводі «Азовсталь». Від початку облоги режисерка веде розмови з бійцями полку «Азов», розкриваючи їхні портрети.

Героєм фільму став колишній зв’язківець Дмитро Козацький, а нині голова пресслужба полку «Азов» у Маріуполі з позивним «Орест».

«Мир і спокій» (режисери Миро Клочко, Анатолій Татаренко).

Фільм створений в березні 2022 року під час повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Водночас він є і живою емоційною реакцією на сьогодення, й історією однієї сім’ї, успішно вписаної в контекст історії України.

«Літургія протитанкових перешкод» (режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук)

Українська реальність розділена на два періоди — до і після війни. Українці змінюють професії й адаптуються до потреб воєнного часу. Скульптори виробляють протитанкові перешкоди у своїх майстернях. Майстри зварюють захисні металеві конструкції для Збройних сил України.

Вхід на всі події вільний, але потрібна попередня реєстрація через QR-код на афіші чи через google-форму. Більш детально про програму фестивалю можна дізнатися на офіційному сайті та сторінці у Фейсбук. Розклад кіносеансів на 23 грудня та на правозахисні заходи 24 та 25 грудня.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini