Ірина Верещук, Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Медіацентр Україна - Укрінформ
Ірина Верещук, Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Медіацентр Україна - Укрінформ
17 Листопада, 2022, 20:33

228 859 жителів деокупованих територій отримали гуманітарну допомогу від держави, 48 872 особи – грошову допомогу від міжнародних донорів – Ірина Верещук

Гуманітарна допомога від держави вже охопила 228 859 мешканців деокупованих територій України, з них 48 872 людини отримали гроші готівкою від міжнародних донорів. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Ірина Верещук, Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

“Станом на 15 листопада 2022 року надано гуманітарну допомоги у вигляді харчових продуктів і засобів гігієни для 228 859 громадян, які проживали на окупованій території. Цей процес перманентний і має продовжуватись системно”, – розповіла Верещук.

Наразі на деокупованих територіях грошову допомогу від міжнародних донорів отримало 48 872 особи на загальну суму 65,8 мільйона гривень. 

“Ми вважаємо, що люди, які пережили окупацію, мають отримати в руки готівку, щоб самим обрати, що їм потрібно найбільше. Бо якщо ми будемо систематично привозити, наприклад, гуманітарні набори у вигляді продуктів харчування, то у людей буде збільшуватись кількість продуктів, а не буде вистачати ліків, одягу або ще чогось, чого б вони хотіли і могли собі купити, якщо б мали гроші”, – зазначила Міністр.

Наразі грошима допомагають три організації: Український Комітет червоного хреста надає по 1200 грн для людей на деокупованих Харківщині, Донеччині та Херсонщині, Міжнародна організація з міграції передає по 2200 грн мешканцям Харківщини, Донеччини та Херсонської області, а також УВКБ ООН, яка три місяці виплачуватиме по 2200 грн жителям міста Херсон. 

“Якщо люди будуть знати, що вони щомісяця, окрім інших виплат, отримують додаткові гроші, це дуже правильно і допоможе їм пережити зиму”, – додала Верещук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini