фото з facebook Львівський обласний клінічний перинатальний центр
24 Листопада, 2022, 13:26

13 500 немовлят народилися на Львівщині за 9 місяців російського вторгнення — Львівська ОВА

На Львівщині народилися 13 500 немовлят від лютого цього року. І кількість новонароджених щороку зменшується. Про це під час брифінгу У Медіацентрі Україна розповів головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ЛОВА з акушерства та гінекології Михайло Степанчак.

«Це приблизно на тисячу дітей менше, ніж за попередній рік. Така тенденція, на жаль, зберігається. Жінки-внутрішньо переміщені особи народили 1700 дітей, серед них 20 двієнь», — розповів Михайло Степанчак.

Водночас, понад 3 500 немовлят народилися під час повномасштабного вторгнення росії у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі. 

«Попри війну, ми багато напрямків розвинули, і працює вже багато нових структурних підрозділів. Зокрема, для передчасно народжених дітей відкрили відділення  реабілітації: там працює і педіатр, і хірург, і офтальмолог, і реабілітолог, і ерготерапевт, адже дуже важливо, щоб ці дітки мали вчасні консультації і корекції, які необхідно», —  розповіла директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська.

Також, за її словами, чималі результати роботи і у Регіонального центру з неонатологічного скринінгу, який відкрили у Львові 17 жовтня. Центр працює для мешканців 7 областей України. За місяць роботи там вже провели понад 4 тисячі обстежень.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini