27 Листопада, 2023, 17:32

Страйки на кордонах – це проблема не тільки для перевізників, а й для всієї економіки

Окрім втрачених грошей за простій автомобілів через страйки польських перевізників на кордоні, значних проблем може зазнати економіка країни надалі.

Таку думку під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив  Володимир Балін, віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників.

«Якщо говорити про втрачену вигоду, то це 300-350 євро на добу машина мала б заробляти при нормальному функціонуванні. Весь зайвий простій – це все недозароблені гроші», – пояснив він.

Водночас Володимир Балін зазначив, що через протести та проблеми з логістикою надалі зазнаватимуть збитків виробники, перевізники, і це може суттєво позначитися на економіці країни.

«Якщо казати про перспективу, і про це сьогодні говорять наші перевізники, тому що вони здійснюють експортні операції і везуть те, що виробляє Україна і везуть в Стару Європу, далеко, і їм кажуть споживачі цих товарів, що вони на наступний рік шукають виробників в інших державах, зокрема і в Польщі. Чому? Тому що там зрозуміла логістика – два дні і товар вже на місці. З України логістика незрозуміла, питання черги  10 діб і більше, плюс фактично доїхати – є проблема. Тобто це проблема для всієї економіки, це проблема для наших виробників, які не зможуть укласти угоду на наступні роки. І відповідно проблема перевізників, тому що нам не буде чого возити. Тому ситуація критична зі стратегічної точки зору», – наголосив Володимир Балін.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini