17 Липня, 2023, 17:03

Страхування вантажів та розширення поставок по Дунаю – Дмитро Соломчук про можливі варіанти експорту української сільгосппродукції

Попри різні можливі варіанти в питанні продовження дії «зернової угоди», експорт по Чорному морю буде здійснюватися. Позаяк Україна заклала гарантію в 20 млрд гривень для страхування вантажів, а також були розширені поставки продукції по Дунаю.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Вже є компанії та судна, які, якщо навіть не буде угоди, готові заходити під повне страхування, повне каско, вантажитися, доставляти наше зерно в країни, які цього потребують. Плюс ми бачимо, що за поставки продукції по Чорному морю сьогодні також вступився Китай. Для них наша сільгосппродукція також важлива і доступна з наших портів одеських логістика. Також, на всякий випадок, розширені поставки по Дунаю – вже дійшли до об’єму в 3 млн тонн, можна збільшувати на місяць до 3,5 млн тонн. Так що складнощі є, але логістика буде і має пересуватися», – пояснив політик.

Водночас Дмитро Соломчук висловив сподівання, що експорт буде здійснюватися в форматі угоди, яка була підписана з Туреччиною та ООН, і вони відстоять позиції як України, так і свої.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini