26 Січня, 2024, 14:15

«Сторозтерзаний ворогом Харків»: у Києві презентували книгу фотосвідчень про російську агресію

«Сторозтерзаний ворогом Харків. 2022-2023. Фотосвідчення Вадима Бєлікова» – книга авторства корінного харків’янина Вадима Бєлікова відомого своїми фотороботами далеко за межами України. На 400 сторінках видання задокументовані реалії життя прифронтового міста України.

Про це, зокрема йшлося під час презентації видання у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Місто Харків особливе місце і особливу роль займає в цій війні. Місто, яке дуже близько до російського кордону, місто, яке одним із перших прийняло бій і успішно відбило першу атаку росіян, які розраховували, що в той же день будуть маршувати центральними вулицями міста. Місто, яке обстрілюється майже щодня зараз, але яке живе та продовжує бути українським», – зазначив заступник міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

Він наголосив, що для Міністерства напрямок, який стосується інформування, документування воєнних злочинів, злочинної діяльності російської федерації є одним із пріоритетів – як у частині інформаційної політики, так і інформаційної безпеки.

Генеральний директор Державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України» Максим Удовиченко зазначив, що це видання  є прямим фотосвідченням російської агресії проти України. В ній, зокрема, вдалося об’єднати ті світлини Вадима Бєлікова, які для друку брало одне з найбільших у світі інформаційних агентств Associated Press, і ті, які були представлені для громадськості у Кракові.

«Важливо, щоб такі книги з’явилися – і для нащадків, в тому числі, щоб вони розуміли, через що ми пройшли і проти кого ми воювали», – додав він.

Варто зазначити, що в рамках програми «Книга для зміцнення національної єдності» наразі видано 1000 примірників видання «Сторозтерзаний ворогом Харків. 2022-2023. Фотосвідчення Вадима Бєлікова». Їх зокрема розповсюджують в посольства майже по всіх країнах, у військових шпиталях, серед благодійних фондів та громадських організацій тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini