29 Травня, 2022, 08:22

Stop Bloody Energy: активісти провели акцію у Давосі проти енергетичного бізнесу, який продовжує працювати із рф

Десятки активістів з України та Європи в межах ініціативи Stop Bloody Energy провели в Давосі акцію проти енергетичного бізнесу, який продовжує працювати в рф.    

росія розв’язала найжорстокішу та найкривавішу війну 21 століття. Три місяці росія знищує Україну. Вбито десятки тисяч людей, зруйновано сотні міст та сіл. Попри все, росія продовжує отримувати фінансування для продовження кривавої війни. З 24 лютого лише за продаж своїх енергоресурсів ця країна отримала понад 63 млрд євро. Кожен цент із цієї суми росіяни використовують для вбивства невинних українців. На цю суму можна придбати майже 8400 крилатих ракет «Калібр».

Закликати міжнародний бізнес та енергетичні компанії припинити працювати в росії, зупинити фінансування російського терору — головна мета ініціативи Stop Bloody Energy. На економічному форумі в Давосі активісти влаштували мітинг «Час обрати свій шлях», на якому звернулися до бізнесу, чи готовий той продати життя невинних заради заробітку в росії. Що важливіше: гроші чи життя? Кожен відвідувач економічного форуму  вирішував сам відповідно до свого сумління.

Також відбувся перформанс української художниці Дар’ї Кольцової «Колискова». Це матеріалізація статистики реальних втрат дітей за три місяці війни, щоб «заспівати» останню колискову і відпустити життя кожної української дитини, яке відібрала росія. 

Організатори акції переконані: зупинити війну, зупинити російську агресію можна лише в один спосіб — позбавити кремль джерел фінансування.  Бізнес повинен піти з росії. І передусім  з російського енергетичного сектору.

На перформанс завітав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.  «Ми переконані, що єдиний спосіб зупинити війну – зупинити російську агресію – це позбавити Кремль джерел фінансування, які йому так необхідні, щоб продовжувати вбивати українців.  Бізнес має покинути Росію зараз, починаючи з енергетичного сектору», – заявив пан Кулеба.

Пан Кулеба продовжив: «Росія не має власних технічних можливостей для видобування та транспортування нафти, газу та вугілля.  Вона потребує співпраці з енергетичним сектором.  Відмова від співробітництва одночасно покаже Росії, що вона самотня, і позбавить її коштів, які їй так потрібні».

За оцінками економістів, у 2022 році експортний виторг рф від продажу енергоносіїв може становити $321 млрд. Це майже 5 військових річних бюджетів рф. Ці кошти кремль може конвертувати в таку кількість зброї, якою можна буде знищити всю Європу. 

росія не зможе без підтримки міжнародних компаній самостійно добувати, транспортувати нафту, газ та вугілля в достатній кількості — це технологічно складний процес.

Організатори наголошують: якщо зупинити енергетичну співпрацю — росія втратить основне джерело доходу, а отже, не зможе продовжувати війну. Війну зупинять санкції, економічний бойкот та доставка в Україну летальної зброї для боротьби із рф. Міжнародний бізнес та енергетичні компанії повинні припинити фінансувати російський терор.

Повний список компаній, які досі працюють в енергетиці рф та фінансують росію: https://bloody.energy

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini