5 Червня, 2023, 18:55

Став відомий склад збірної України в Іграх Нескорених-2023

В Медіацентрі Україна – Укрінформ оголосили склад національної збірної Ігор Нескорених, яка представить Україну на міжнародних змаганнях в Дюссельдорфі.

«Ветеранський спорт, як один із засобів психосоціальної адаптації ветеранів війни, сьогодні є надзвичайно важливим. Наприкінці квітня відбувся всеукраїнський відбір Ігор нескорених, за результатами якого було відібрано національну збірну, яка візьме участь у міжнародних змаганнях. Участь у цих визначних міжнародних спортивних змаганнях для України є не першою і вже, можна сказати, є традиційною», – на цьому наголосив заступник директора Департаменту реабілітації та медичного забезпечення Міністерства у справах ветеранів Ігор Костріков.

Національна координаторка Ігор Нескорених в Україні Ілона Волошина наголосила, що фундація The Invictus Games Foundation цьогоріч збільшила квоту для України. Таким чином цього року українська збірна буде найбільшою за кількістю учасників за всі роки існування Ігор нескорених в України.

Своєю чергою, головна тренерка збірної Ігор Нескорених 2023 Олена Яновська наголосила, що протягом наступних трьох місяців буде проходити програма, яка складатиметься з трьох навчально-тренувальних зборів. 

Так, на перших тренувальних зборах  кожен учасник зможе вибрати свій пріоритетний вид спорту. Другий навчально-тренувальний збір буде ігровим для командних видів спорту. Проведення третього збору планується провести за кордоном, і звідти команда вже поїде на змагання.

«Ми цього року сформували неймовірно потужну, кваліфіковану команду спеціалістів. У кожного тренера спорт займає практично більшу частину його життя. Усі тренери повністю душею й тілом прагнуть реабілітувати наших поранених військових. І власне реабілітація та відновлення є важливою складовою нашої підготовки. Тому за всім періодом тренувального процесу будуть пильно спостерігати масажисти, лікарі та психотерапевти, які також входять до нашої команди», – наголосила вона.

Своєю чергою директор департаменту стратегічних ініціатив «Повернись живим» Іван Науменко пояснив, згідно з якими критеріями проводився відбір учасників.

Так, критерії оцінювання, які використовувалися, були наступні: ефективність спортивної реабілітації – 40%, рівень вмотивованості бійця брати участь у проєкті – 25%, спортивна етика – 25% та спортивний результат – 10%.

Таким чином до новообраної збірної увійшли: Веніамін Бондарчук, Віталій Бородавка, Олександр Будько, Назар Вознюк, Володимир Гера, Ігор Дерман, Максим Дмитраш, Олег Должок, Микола Заріцький, Максим Зубов, Костянтин Кобиляну, Олександр Кравченко, Семен Лагун, Павло Лучків, Вадим Мазніченко, Олександр Маковей, Іван Молдун, Дмитро Полов’ян, Олександр Пономарьов, Ірина Тернікова, Володимир Товкис, Вадим Фасоля, Юлія Шевчук, Богдан Яроцький.

Крім того, фундація Ігор Нескорених звернулася до Мінветеранів з пропозицією надати Юлії Паєвській (Тайрі) 25 додаткове місце для участі під час міжнародних змагань.

«Минулого разу Юлія Паєвська вже виборола свою можливість брати участь у міжнародних змаганнях, але через те, що потрапила у полон до держави– агресора, не змогла взяти безпосередню участь. Цього разу рішенням відбіркової комісії, на пропозицію та дозвіл фундації Ігор Нескорених, одноголосно було прийнято рішення включити Юлію Паєвську до складу національної збірної України та надати їй 25 місце у нашій збірній», – пояснив Ігор Костріков.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini