Наталка Зарицька, голова ГО «Рада жінок і матерів «Жінки зі Сталі», дружина звільненого з полону бійця полку «Азов», Медіацентр Україна-Укрінформ
Наталка Зарицька, голова ГО «Рада жінок і матерів «Жінки зі Сталі», дружина звільненого з полону бійця полку «Азов», Медіацентр Україна-Укрінформ
16 Травня, 2023, 13:17

Статус звільненого з полону військовослужбовця має бути законодавчо закріпленим – голова ГО «Рада жінок і матерів «Жінки зі Сталі»

Для звільнених з полону українських захисників потрібні спеціальні протоколи ревізій здоров’я, лікування та реабілітації. А статус звільненого з полону військовослужбовця має бути закріплений законодавчо.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила голова ГО «Рада жінок і матерів «Жінки зі Сталі», дружина звільненого з полону бійця полку «Азов» Наталка Зарицька.

«Ми зараз наполягаємо на тому, щоб був законодавчо закріплений статус звільненого з полону військовослужбовця. Ми працюємо над ідеєю державної політики й розбудови культури поводження зі звільненими військовополоненими. У нас є і психологічна лінія, і юридична лінія», – зазначила вона.

Наталка Зарицька зауважила, що наразі вже є бачення щодо того, яким має бути процес реінтеграції та реабілітації українських захисників, які повернулися з російського полону.


«Що це дасть такий статус? Як мінімум ми хочемо, щоб були окремі протоколи ревізій стану здоров’я звільнених з полону і протоколи їх лікування. Тому що це – особлива категорія, особливий стан. І має бути вибудуваний процес реінтеграції й реабілітації, сама архітектура процесу. І в нас є бачення як це зробити».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini