14 Квітня, 2022, 12:41

Статус учасника бойових дій отримають лише люди, які справді воювали, — Міністр ветеранів

Учасники територіальної оборони мають право на отримання статусу учасника бойових дій. Але лише у випадку, якщо справді брали участь у захисті держави зі зброєю в руках. Про це під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» розповіла Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна. За її словами, право учасників ТРО на отримання статусу вже закріпили законодавчо. Проте кожен конкретний випадок розглядатиме спеціальна комісія.

«Коли розпочалася широкомасштабна війна, ми не знали, де саме пройде фронт, тому потенційно надали право отримати статус учасника бойових дій усім. Але тепер на нього зможуть претендувати лише ті, хто справді воював. Порядок надання УБД ще буде відпрацьовуватися. Будемо орієнтуватися на дані Генштабу: де були бої і хто брав у них участь. І тоді вже комісійно розглядатимемо надання цих статусів». — розповіла Юлія Лапутіна.

Також за ініціативи Міністерства законодавчо унормували поняття «члени родин загиблих чи померлих захисників і захисниць України» та «члени родини загиблих чи померлих ветеранів війни». Адже раніше цих понять в законах не існувало. Впровадити їх було вимогою часу, певна Міністр у справах ветеранів.

«Коли ми переможемо, у нас буде вся країна захисників і захисниць, вся країна ветеранів, тож працюємо над тим, щоб осучаснити підтримку тих, хто боронить суверенітет на фронті». — каже Юлія Лапутіна.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm