9 Лютого, 2023, 20:20

Станом на грудень в Україні було зруйновано або пошкоджено 149,3 тисячі житлових будинків: потрібні нові механізми компенсації — БФ «Право на захист»

Багато хто з мешканців України залишився без даху над головою саме після початку повномасштабної війни. Наразі є потреба у ефективному державному механізмі компенсування таких втрат. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила юристка з питань адвокації БФ «Право на захист» Анастасія Бурау.

«За інформацією Київської школи економіки, станом на грудень 2022 року було зруйновано або пошкоджено 149,3 тисячі житлових будинків. Багато хто залишається без даху над головою і постає питання компенсації таким особам за руйнування і пошкодження їх будинків», — повідомила юристка. 

Як зазначила Бурау, до початку повномасштабного вторгнення існував механізм, який застосовувався для Донецької і Луганської областей, але наразі він не відповідає на всі виклики повномасштабної агресії і обсягу руйнувань, до яких вона призвела. 

«У 2022 році йдеться про вибудовування нових механізмів. Держава на рівні уряду впровадила постанову, якою регулюється питання надання постраждалими інформаційного повідомлення, в тому числі, через Дію, щодо пошкодженого та зруйнованого майна. Наступним кроком має бути прийняття закону, який би передбачив і способи надання компенсації, і можливості для людей, і загалом врегулював би всю цю процедуру. І тільки тоді ми розуміємо, що цей механізм запрацює», — додала експертка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini