Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Толоконніков, речник Херсонської обласної військової адміністрації
6 Червня, 2023, 14:01

Станом на 13:30 6 червня з мікрорайону Острів евакуйовано близько 1000 осіб – херсонська обласна військова адміністрація

Між обласним центром та населеними пунктами, яким загрожує затоплення, курсують 50 автобусів. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Олександр Толоконніков, речник Херсонської обласної військової адміністрації.

Він розповів, що наразі є загроза відрізання населенних пунктів Милівської, Тягинської громади та селища Козацьке та Веселе.

“Працюють всі служби, вивозимо людей. Правоохоронці вивозять маломобільних та літніх людей. З мікрорайона Острів вивезли 1000 людей. Близько 50 автобусів працюють на евакуації, у 12-00 годині поїхав перший евакуаційний потяг. Ми були готові, був план дій, якщо буде потреба в масовій евакуації, якщо будуть масовані обстріли. Але нам цей план знадобився зараз”, – зазначив посадовець.

Він закликав усіх людей, хто має можливість, виїзджати хоча б до обласного центру, де влада зараз розвернула чотири пункти для людей, що евакуюються. Також він додав, що на окупованій території є небезпека затоплення близько 20 населених пунктів, з яких люди також вже почали самостійно евакуюватися, тому що окупанти нічого не роблять для рятування людей.

Окрім того, Толоконніков додав, що наразі немає загрози дефіциту питної води. 

“У обласному центрі зі 136 скважин, що забезпечують містян питною водою, є небезпека затоплення лише 10”, – зазначив посадовець.

Він додав, що за даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, максимальний рівень води буде ранком 7 червня, а потім вода піде на спад.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini