Катерина Левченко, Медіацентр Україна - Укрінформ, 21 червня
21 Червня, 2022, 13:07

Стамбульська конвенція  не легалізує одностатеві шлюби, а лише визначає підстави для недискримінації – Катерина Левченко

Стамбульська конвенція  – найкращий міжнародний документ, який спрямований на протидію домашньому насильству та насильству стосовно жінок. Його називають «золотим стандартом» у цих питаннях.

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики. 

«Конвенція передбачає не лише інструменти захисту постраждалих, але й зобов’язує держави забезпечувати надання всебічної допомоги для них. Вона також говорить про покарання кривдників і спонукає країни, що ратифікували Конвенцію, до криміналізації видів насильства, які перераховані в ній, – усі види домашнього насильства», – сказала вона. 

росія вважає цю конвенцію такою, що створює загрози для авторитарного та тоталітарного світу. Вони робили все для того, щоб вона не була ратифікована. 

«Конвенція визначає, що таке  зґвалтування, примусовий шлюб, примусовий аборт, примусова стерилізація, каліцтво жіночих статевих органів, злочини заради так званої «честі», переслідування, сексуальні домагання. Ми привели національне законодавство у відповідність до міжнародного для ратифікації цього документу», – сказала Катерина Левченко. 

Катерина Левченко наголосила, що датою ратифікації документу вважається дата голосування у Верховній Раді, однак, її ще має підписати Президент України. 

Урядова уповноважена з питань ґендерної політики підкреслила, що Конвенція не легалізує одностатеві шлюби, що найбільше критикувалося в українському суспільстві, а лише визначає підстави для недискримінації. 

Нагадаємо, Верховна Рада 20 червня підтримала законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. Це міжнародна угода Ради Європи та перший міжнародний законодавчий акт, що передбачає захист прав жінок. Її цілі – зробити так, щоб жінки були захищені від усіх форм насильства та дискримінації, боротися за рівність між жінками й чоловіками, розробляти політику та заходи для захисту всіх жертв насильства й надання їм допомоги.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini