США очікують на поглиблення відносин рф з Іраном та спостерігатимуть за москвою – заступники держсекретаря та міністра оборони
16 Січня, 2023, 23:01

США очікують на поглиблення відносин рф з Іраном та спостерігатимуть за москвою – заступники держсекретаря та міністра оборони

Сполучені Штати очікують на поглиблення відносин рф з Іраном, до якого москва продовжує звертатися через дефіцит власних ракет та БПЛА. Про це заявили заступниця державного секретаря США Венді Шерман та заступник міністра оборони з політичних питань Колін Кал під час спілкування з журналістами в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Заступник міністра оборони США підкреслив, що росія продовжує звертатися до Ірану, Північної Кореї тощо, тому що зазнає справжнього дефіциту у власних ракетних спроможностях та спроможностях щодо БПЛА. Він відзначив, що очікує на продовження цього.

«Відверто кажучи, це сингал розпачу росії, що вони звертаються до Ірану та Північної Кореї. Щодо авіації, я думаю, що ми маємо очікувати, що Іран та росія поглиблюватимуть свої відносини, знову ж таки, через те, що росія все більше покладатиметься на допомогу інших держав, аби отримати озброєння, якого їм не вистачає», – сказав Колін Кал.

Заступниця держсекретаря Венді Шерман додала у свою чергу, що США занепокоєні російсько-іранськими стосунками, що тривають, та спостерігатимуть за всім, що росія робить стосовно власного виробництва ракет і буде накладати санкції.

Заступник радника президента США з питань національної безпеки Джонатан Файнер зауважив, що підхід Штатів ґрунтується не лише на санкціях, але й на заходах із контролю експорту, які вони накладали на російську економіку і на російську оборонну промисловість саме для того, щоб обмежити та стримати її можливість погрожувати не лише Україні, але й іншим сусідам. Як повідомляв Укрінформ, до України з візитом прибула заступниця державного секретаря США Венді Шерман.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini