Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ілля Халдай, адвокат солдата ТРО Валерія Пронька
28 Квітня, 2023, 14:56

Справа про стрілянину на КПП у Кучургані: адвокат звинуваченого тероборонця наполягає на зміні кваліфікації 

На думку захисника, то було не навмисне вбивство чотирьох осіб, а вбивство при перевищенні заходів для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення. Таку заяву під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Ілля Халдай, адвокат солдата ТРО Валерія Пронька.

“Подія відбулася в ніч з 26 на 27 лютого. Валерій Пронько був у складі патруля, в який входили поліція, прикордонники та солдати територіальної оборони. Патрулю надійшло повідомлення, що може бути прорив українського кордону у бік так званого Придністров’я, і на КПП Кучурганах знаходяться декілька автомобілів і приблизно 30 осіб. Це відбувалося у комендантську годину. Прикордонникам надійшла команда перевірити цю інформацію”, – розповів адвокат.

Далі, як розповів Ілля Халдай, патруль прибув на місто подій, після чого прикордонники оголосили, щоб люди на КПП приготувалися для перевірки документів.

“Після чого люди почали розбігатися, прикордонники зробили попереджувальні постріли у повітря, а потім почалася хаотична стрілянина з обох боків. Як розповідав сам Пронько, який був водієм у складі патруля, він застосував зброю після того, як побачив пораненого у ногу тероборонівця”, – розповів адвокат.

Після інциденту, стверджує адвокат, на місто події прибули представники поліції та СБУ, які проводили оперативно-слідчі дії. Обвинувачений Пронько співпрацював зі слідством, стверджує адвокат. Зараз його звинувачують у навмисному вбивстві чотирьох осіб з хуліганських мотивів.

Втім слідство, як стверджує Ілля Халдай, не встановило, чому і з якою ціллю у комендантську годину під час воєнного стану ці люди перебували на кордоні та чи була стрілянина з їх боку.

“Не були встановлені особи, які тікали. Залишилося відкритим питанням про стрілянину з їхнього боку. І на мою думку, прокуратура проігнорувала той факт, що ці люди мали причини уникати контакту з правоохоронцями. Я вважаю, що в цих умовах, воєнного стану та комендантської години, кваліфікація цієї події має бути змінена з умисного вбивства на ст. 118 карного кодексу України – умисне вбивство при перевищенні заходів для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення”, – зазначив адвокат.

На запрошення Медіацентру також взяти участь у брифінгу спеціалізована прокуратура у сфері оборони південного регіону відповіла, що попереднє позасудове обговорення матеріалів справи може бути надалі оцінено, як протиправний вплив на незалежний та об’єктивний розгляд справи у суді.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini