Олег Коріков, в. о Головного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України, Медіацентр Україна – Укрінформ
Олег Коріков, в. о Головного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України, Медіацентр Україна – Укрінформ
31 Березня, 2023, 14:59

Сподіваємося на міжнародний консенсус в питанні позбавлення рф прав та привілеїв в МАГАТЕ – Олег Коріков

На сьогодні поки не вдалося досягти консенсусу в міжнародній спільноті щодо питання позбавлення рф прав та привілеїв в МАГАТЕ.

Про це заявив в. о Головного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«На жаль, на сьогодні міжнародного консенсусу щодо такого рішення досягти не вдалося. Але відповідні резолюції однозначно підтримані Радою керуючих щодо звільнення ЗАЕС від окупантів. І ми переконані в тому, що міжнародний консенсус буде підсилюватися, і врешті-решт ми дійдемо також і до рішення про позбавлення прав та привілеїв росії як окупанта, як країни, яка порушила все що можна, і в МАГАТЕ також», – зазначив він. 

Щодо питання санкцій, за словами Олега Корікова, є сформовані відповідні пропозиції. Це, зокрема, стосується економічної ізоляції підприємств росії, які беруть участь у збройному захопленні та спробах привласнити Запорізьку АЕС, такими як «Ростехнадзор», «Росатом» та їх афілійовані компанії.

«Ми співпрацюємо з країнами Європи, які експлуатують реактори ВВЕР, в напрямку зміни постачальника ядерного палива. З російського постачальника, який наразі є ненадійним, на дружніх постачальників. Щонайменше на компанію Westinghouse, яка вже вміє виробляти та виробляє ядерне паливо. Такі основні напрямки взаємодії з нашими партнерами щодо ізоляції рф і відповідно її підприємств».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini