21 Грудня, 2023, 18:42

Сплата податків учасниками паливного ринку: через можливі зловживання бюджет, імовірно, недоотримав 9 мільярдів гривень

Оцінюючи категорію сплати податків учасниками паливного ринку є підстави казати про серйозні зловживання.

Про це, зокрема, під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ підсумків роботи паливного ринку в 2023 році повідомив експерт з паливного ринку Сергій Куюн.

«На основі даних податкової ми розрахували податкове навантаження на один літр, це податки операційні, які сплачуються саме з маржі, те що компанії заробляють на внутрішньому ринку, тут немає імпортних податків, тобто акциз, ПДВ сплатились на кордоні. Треба розуміти, що всі  купують за одними і тими ж цінами. Так, є діапазон, але, якщо прибрати дисконти, програми лояльності, то ми побачимо, що там насправді невелика різниця в кінцевих цінах реалізації. Але результати абсолютно різні, і якщо брати між лідером та антилідером, то різниця в 15 разів. Як може в одному і тому ж бізнесі маржа відрізнятися в 15 разів? Такого не може бути. 

Відповідно, є абсолютно всі підстави казати, що є зловживання дуже серйозні. Ми порахували – якщо взяти мінімум 2 грн за літр індикативом з літру, то бюджет доотримав би в 2023 році близько 9 мільярдів гривень додатково. І це тут (у дослідженні – ред.) наведені тільки найбільші мережі», – пояснив Сергій Куюн.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini