31 Серпня, 2023, 15:36

Спільна робота в подоланні російських міфів та висвітлення правди про рашизм: Медіацентр Україна та Український інститут національної памʼяті створили просвітницький проєкт

Медіацентр Україна та Український інститут національної памʼяті створили  просвітницький проєкт, який у простій формі коротких відеороликів допоможе розкрити контекст цієї війни для іноземної та внутрішньої аудиторії, розвіяти міфи навколо історії України та розкрити всю правду про рашизм. 

У ході презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ розробники проєкту розповіли про його цілі, завдання та складові.

Так, у під час презентації проєкту заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко наголосив, що в тематиці розвінчування міфів та донесення української позиції відчутні зміни в свідомості людей, в ставленні українців. 

Однак, зауважив він, тема російських наративів і російського підходу до історії настільки вкорінена, в тому числі в західних університетах, що ми лише на шляху змін. Тому, переконаний Тарас Шевченко, подібні проєкти надзвичайно важливі і в контексті рашизму як сучасності, і в контексті історичних аспектів.

«Як у контексті музеїв, картин, означення в мистецтві, так і в контексті загалом підходів до історії, зокрема як в університетах, в професійній спільноті, так і в просвітницьких матеріалах на більш широку аудиторію, якими є зокрема матеріали, які презентуються сьогодні. Це все спільна робота – долати російські міфи, переборювати російські наративи нашою інформацією, нашими матеріалами», – пояснив Тарас Шевченко.

Своєю чергою комунікаційна менеджерка Медіацентру Україна Світлана Чепуренко нагадала, що 2 травня 2023 року Україна офіційно визнала, що рашизм є державною ідеологією росії. І зараз, наголосила вона, спільне завдання – працювати над тим, щоб це було визнано і на міжнародному рівні. 

«Ми сподіваємося, що ці відеоролики для міжнародної аудиторії трошки прояснить, що насправді та які жахіття несе в собі рашизм. Ми також закликаємо наших друзів-партнерів поширювати їх передусім на міжнародну аудиторію. Ми сподіваємось, що це стане частиною нашої боротьби з рашизмом, частиною боротьби за правду. Ми віримо в те, що правда переможе», – додала вона.

Водночас голова Українського інституту національної памʼяті Антон Дробович наголосив, що сьогодні потрібна не тільки стратегічна ініціатива та перемоги на полі бою – потрібні стратегічні та якісні продукти тут, в цій великій інформаційній війні, війні за правду.

«Адже не забуваймо, що росія не змогла знайти жодного справжнього приводу для цієї війни і винайшла, придумала брехливі історичні приводи. Вона настільки повірила в свою брехню, мінімум з часів Катерини ІІ розповсюджувала, що вирішила зробити їх підставою для війни. Тому історія, пам’ять, історична правда – це велика частина поля бою цієї війни», – додав він.

Зазначимо, що просвітницький проєкт Медіацентру Україна та Українського інституту національної памʼяті складається із двох серій відеороликів. 

Перша серія – розвінчання історичних міфів про Україну. Вона міститиме 12 відеороликів, стосуватиметься  шляху України до незалежності, розвінчуватиме міфи про ОУН УПА, розвінчуватиме міфи про «братні народи», якими начебто є росія з Україною, буде говорити про історію козацтва та розкриватиме багато інших аспектів.

Друга серія – про рашизм, складатиметься з десяти відеороликів. Зокрема вони розкриватимуть суть рашизму та його складові, зокрема такі  як геноцид, культ особистості тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini