19 Червня, 2023, 15:00

Спеціальний трибунал може запрацювати вже в 2024 році – Федір Веніславський

Для притягнення путіна та його посібників до відповідальності за агресію, за розв’язану війну, має бути окремий спеціальний трибунал. Вже 38 країн погодилися з тим, що має бути створений спеціальний трибунал, наразі ж йде дискусія щодо його формату.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Федір Веніславський, народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у ВРУ.

За словами Федора Веніславського, відбувається достатньо тривала та плідна дискусія з приводу формату трибуналу. Адже для України є найбільш прийнятним окремий спеціальний трибунал без будь-яких гібридних форматів.

«Для України більш правильним є шлях, щоб це був окремий спеціальний трибунал, який буде діяти за окремими процедурами, буде формуватися відповідно до договору, на підставі якого він буде створений. І Офіс Президента спільно з Офісом Генерального прокурора і Офісом Міністра Юстиції передали наші пропозиції до всіх партнерів. І зараз іде кропітка неофіційна та офіційна діяльність з приводу визначення того, щоб все-таки наша позиція з приводу цього окремого формату МКС перемогла, і ми вже мали дієвий інструмент, який буде застосовуватися на практиці», – пояснив він.

Політик наголосив, що наразі докладаються всі зусилля, аби цей процес відбувся якомога швидше. Відповідно до реалістичних прогнозів, переконаний він, суд може запрацювати вже в наступному 2024 році.

«Щойно ми узгодимо всі позиції і вийдемо на якийсь фінішний варіант, то сам процес утворення такого суду  він не буде займати дуже багато часу, оскільки  вже підготовлені документи. Але я думаю, що оптимістично, щоб цей суд запрацював десь на кінець цього року, хоча реалістично, я думаю, це відбудеться вже в наступному 2024 році», – додав він.

Окремо Федір Веніславський звернув увагу на питання притягнення до фінансової відповідальності  країни-агресора, відшкодування тих збитків, шкоди, яку вона завдала і матеріальну, і нематеріальну. Тут, за його словами, прогрес набагато більший і результати будуть вже найближчими місяцями.

«Ми маємо сигнали від багатьох країн, які  вже на рівні національного законодавства приймають рішення про конфіскацію заморожених активів і їх направлення на користь України. Тобто цей процес, я переконаний, відбудеться значно швидше.Я думаю, що найближчі місяці ми отримаємо якісь конкретні результати», – наголосив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini