Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ерік Мучка, заступник голови ГО “Подарунок для України”
5 Липня, 2023, 14:19

Словацькі волонтери зібрали понад 150 тисяч євро на придбання танка T-72 для ЗСУ

Кампанію волонтери розпочали у травні 2023 року. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса один з авторів ідеї, Ерік Мучка, заступник голови ГО “Подарунок для України”.

Він розповів, що разом з братом Ніколасом вони почали думати, як допомогти Україні ще наприкінці 2022 року. На початку 2023-го волонтери почали співпрацювати із посольством України у Словачинні. Також брати Мучка зверталися до різних словацьких підприємств, які б могли допомоги Україні технікою.

“І громадяни Словаччини, і уряд надає багато гуманітарної допомоги, але ми розуміємо, щоб Україна виграла, їй потрібно військова допомога. І у травні 2023 року ми розпочали наш проєкт. Його мета – придбання танку T-72 “Яструб” словацької модернізації. Він коштує 1,2 мільйона євро, ми зібрали вже понад 150 тисяч євро. Понад 3 тисяч людей нас підтримують Але через те, що зараз літо і всі у відпустках, збір не такий жвавий, але ми постійно комунікуємо з посольством України та розповідаємо, як триває кампанія”, – розповів волонтер.

Він додав, що цей танк вже знаходиться на одному словацькому підприємстві, і коли гроші будуть зібрати, його модернізують й передадуть Україні.

“Це боротьба не тільки України, а всієї вільної Європи, і Словаччині також. На жаль, є люди, які підтримують росі. Але ми постійно намагаємося пояснити, чому важливо підтримувати Україну і щоб Україна перемогла. Тому наш план А – саме придбання танку. План Б – придбати на зібрані гроші інше військове обладнання”. – додав Ерік Мучка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini