23 Січня, 2023, 14:58

Складання НМТ створює привабливі умови для вступу українського випускника до національного, а не закордонного вишу — МОН

Українські університети мусять конкурувати із закордонними за українського випускника — особливо це актуально зараз, коли багато підлітків перебувають за межами країни. Про те, як складання одноденного національного мультипредметного тесту (НМТ) сприяє вступу саме до українських вишів, під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив перший заступник міністра освіти України Андрій Вітренко.

«Досвід минулорічної першої воєнної вступної кампанії показав ефективність НМТ. Кількість українських дітей, які зараховані до закладів вищої освіти, перевищила наші найсміливіші очікування. Тому ми впевнені, що цей формат дозволяє національним університетам конкурувати з західними, які наразі намагаються надавати преференції для українських студентів, які показали себе дуже здібними школярами протягом навчання в закордонних школах. В чому привабливість для українського випускника? Цей формат є простим та зрозумілим. НМТ – це одноденний тест. Якщо згадаємо, ЗНО — це декілька днів. А зараз, в період шаленої мобільності українців, які часто змінюють місце свого перебування, дуже складно розраховувати на проведення якогось тижня для того, щоб складати цей тест», — зазначив Вітренко.

Серед інших факторів перший заступник міністра назвав можливість переривати процес складання НМТ з міркувань безпеки, на відміну від ЗНО, а також психологічну складову: за словами Вітренка, тестування протягом одного дня зменшує стрес, у якому наразі перебувають українські діти.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini