21 Листопада, 2023, 14:53

Ситуація з ціною на скраплений газ має владнатися до середини грудня – експерт

Ціни на скраплений газ протягом останнього місяця зросли майже на 30% – з 27 до 35 грн за літр. Ситуація зі скрапленим газом почала загострюватися ще в жовтні, коли активізувався аграрний експорт, і черги зросли в 3-4 рази. Наразі головною причиною росту цін на скраплений газ є блокування кордону з Польщею. Утім, попри це, вже найближчими тижнями ціна має почати знижуватися.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн.

«Причина цієї напруги, яка є – те, що заблокований кордон з Польщею. Це важливо тому, що 30% скрапленого газу  в Україну надходить автотранспортом саме через польську ділянку кордону. Відповідно дуже важко швидко замістити такий обсяг. І відповідно це призвело до нестачі продукту на внутрішньому ринку,  і через дефіцит ціни зростають», – пояснив Сергій Куюн.

За словами експерта, задля розв’язання ситуації з нестачею продукту на внутрішньому ринку трейдери намагаються якомога більше продукту «переставити» на залізницю. Також шукають маршрути, аби поставляти пальне через, наприклад Словаччину, Румунію, а також шукають нові джерела постачання на Півдні.

Він зауважив, що наразі вже є певні успіхи, однак може знадобитися ще декілька тижнів для того, щоб ціна почала знижуватися. 

«Якщо минулого тижня ми фіксували досить багато випадків відсутності скрапленого газу на заправних станціях, особливо на периферії, то зараз бачимо, що начебто продукт вже є. Але ціна на нього тримається висока, і вчора було чергове подорожчання на 1-1,5 грн зросли в деяких мережах. І, я думаю, що на цьому ціни мають зупинитися. І, за нашими оцінками, я думаю, ще пару тижнів знадобиться для того, щоб ринок забезпечити достатніми обсягами пального, скрапленого газу, після чого ціна має почати знижуватися. Крім того, є сезонне падіння споживання, крім того, висока ціна буде зменшувати попит на скраплений газ. І відповідно, розраховуємо, що десь на початку, до середини грудня ситуація має владнатися», – зазначив Сергій Куюн.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini