Ольга Трофімцева, посол МЗС з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів, Медіацентр Україна-Укрінформ
15 Травня, 2023, 13:10

Ситуація з експортом українських зернових до ЄС може покращитися протягом року – Ольга Трофімцева

Наразі ведеться дипломатична робота щодо питання експорту українських зернових до ЄС.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила Ольга Трофімцева, посол МЗС з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів.

«Тут ведеться дипломатична робота зараз щодо країн ЄС. Тому що навіть те рішення, яке було прийнято Європейською Комісією 2 травня, воно, маємо не забувати, є тимчасовим – до 5 червня, по-перше. По-друге – ми вже чуємо заклики міністрів східноєвропейських країн подовжити дію цього рішення і після 5 червня. Тобто на заборону імпорту чотирьох видів продукції, в першу чергу там кукурудза, пшениця, ріпак і насіння соняшника, до ось цих країн», – зауважила Ольга Трофімцева.

Водночас вона наголосила, що наразі щодо питання експорту сільськогосподарської продукції з України спостерігаються певні процеси всередині Європейського Союзу. Таким чином Ольга Трофімцева висловила переконання, що ситуація з експортом зернових протягом року може змінитися в кращий бік.

«З іншого боку я маю відзначити, що відбуваються певні процеси й всередині самого Європейського Союзу. Тому що все одно це рішення суперечить і принципу солідарності, і принципу єдності торгової політики, яка має представляти інтереси не окремих якихось регіонів, не окремих груп країн, а всього Європейського Союзу. Тому тут такий дипломатичний переговорний процес щодо цього рішення продовжується. І я можу собі уявити, що ситуація з коридорами солідарності та з умовами експорту наших зернових до ЄС може покращитися протягом цього року».

Нагадаємо, що 2 травня Єврокомісія прийняла виняткові та тимчасові запобіжні заходи щодо імпорту з України пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Заходи триватимуть до 5 червня 2023 року. Утім, ці зернові з України можуть перевозитися транзитом через території вищезгаданих п’яти країн. 

Варто зазначити, що згодом Польща, Болгарія, Румунія, Словаччина і Угорщина заявили, що подадуть заявку до ЄС із проханням продовжити обмеження імпорту української продукції, яке діє до 5 червня.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini