4 Травня, 2023, 18:13

Ситуація в заповіднику «Асканія-Нова» не така критична, як в інших природоохоронних установах, утім наразі є ризики – Віктор Шаповал

Наразі заповідник «Асканія-Нова» відносно не постраждав. Утім існують великі ризики, оскільки на території зоопарку та дендропарку базується військова техніка рф, а особовий склад розосереджується по населеному пункту.

Про це під час панельної дискусії в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктор Шаповал.

«Зараз складається ситуація таким чином, що «Асканія-Нова» відносно не постраждала. Я кажу, що відносно, тому що порівнюючи з іншими установами природнозаповідного фонду, які опинилися на лінії зіткнення, ситуація дійсно відрізняється в кращий бік. Але так склалися обставини, що до цього часу «Асканія-Нова» знаходилася вглибині, в тилу ворога і відносно віддалена від лінії бойового зіткнення. Наслідки є, вони беззаперечні, але не настільки критичні, як в інших природоохоронних установах», – зазначив він.

Водночас Віктор Шаповал наголосив, що з перших днів війни і до цього часу великою проблемою та викликом для заповідника є регулярні прольоти авіації безпосередньо над зоопарком. Позаяк це є суттєвим стресовим фактором для тварин.

Крім того, наразі окупанти розміщують військову техніку на території дендропарку та зоопарку, а по населеному пункту розосереджено особовий склад окупантів.

«Окупанти готуються до оборони, і ситуація абсолютно ідентична порівняно з іншими населеними пунктами Херсонської області. Тобто, прикриваючись місцевим населенням в Асканії, і в тому числі на території дендропарку і зоопарку базується військова техніка. Особовий склад розосереджується по населеному пункту і використовує цивільне населення  для прикриття. В цьому велика складність і потенційно великі ризики», – зауважив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini