27 Липня, 2023, 15:10

Ситуація на ЗАЕС – Григорій Плачков розповів, якими можуть бути негативні сценарії для станції

Під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ очільник Державної інспекції ядерного регулювання, 2017-2021 рр. Григорій Плачков

 зазначив, що заплавка активних зон може бути одним із негативних сценаріїв на ЗАЕС.

«На мій погляд, найапокаліптичніший сценарій, який може бути, – це заплавка наших активних зон. І це буде той сценарій, коли атомна електростанція буде повернена, а в мене немає сумнівів, що електростанція буде повернена до управлінського і регулюючого контролю, то ми не зможемо її швидко повернути до комерційної експлуатації і підключити атомні енергоблоки до об’єднаної енергосистеми України. Або будемо дуже довго її ремонтувати , або не зможемо її відремонтувати. По-друге, це достатньо великі ризики, тому що атомна електростанція знаходиться не тільки на одній лінії електропередач або переходить на резервну лінію електропередач», – пояснив він. 

Водночас Григорій Плачков акцентував на питанні Каховського водосховища і греблі Каховської ГЕС. Позаяк, за словами експерта, для охолодження активних зон реактора залишилися тільки ставок-охолоджувач і колектор, який є на Запорізькій теплоелектростанції. 

«Тому, якщо будуть таких два фактори – відсутність електроенергії і відсутність охолоджувальної спроможності ставка-охолоджувача – такої аварії як на Фукусімі або на Чорнобилі вона не відбудеться. Але така локальна  аварія може статися на Запорізькій АЕС», – застеріг він. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini