28 Липня, 2022, 12:59

Ситуація на ринку пального в Україні нормалізується — директор консалтингової групи «А95»

Ситуація на ринку пального в Україні швидко нормалізується.  Браку пального вже немає. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Сергій Куюн, директор консалтингової групи «А95». 

За його словами, найбільший брак, серед усіх видів пального, донедавна спостерігався саме по бензину. Однак, ситуація майже повністю виправилась. Ще більше на ринку зараз дизпального:

«На відміну від бензину, по дизпальному, особливо на оптовому ринку — дуже профіцитний ринок, це тисне на ціни. Бачимо що після шоку, який стався після підвищення курсу долара, бачимо що ціни спочатку злетіли, а зараз відкочуються назад», — розповів Сергій Куюн. 

За його словами, про перенасичення ринку свідчить і те, що українські компанії-постачальники дизпального почали менше замовляти в Європі на серпень. Подібна ситуація і зі скрапленим газом. 

«По скрапленому газу бачимо, що не тільки в опті, але і на колонках йде дуже запекла боротьба, ціни знижуються стрімко. В Києві це може бути вже менше ніж 27-28 грн за літр. Нагадаю, що місяць тому ця ціна була 38-40 грн за літр», — зазначив Куюн. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini