Юрій Ігнат, речник командування повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
Юрій Ігнат, речник командування повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
21 Листопада, 2022, 16:16

Системи ППО NASAMS збивають 100% крилатих ракет, але таких комплексів у нас мало – командування Повітряних сил

Повітряні сили готові відбивати повітряний напад противника усіма наявними засобами. Зокрема, системи протиповітряної оборони NASAMS, надані західними партнерами Україні, стовідсотково знищують крилаті ракети ворога. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“Системи, які вже надано партнерами Україні, ефективно працюють в системі протиповітряної оборони. Німецька промисловість обіцяє надати ще кілька установок IRIS-T – з ними буде працювати один підрозділ, який зможе прикрити близько 100 кілометрів ділянки фронту. Маємо дві системи NASAMS, які, як і IRIS-T, вже проявили себе у протиповітряному бою, – це сучасні комплекси із гарною системою виявлення цілей, а також ракетами, які фактично стовідсотково знищують крилаті ракети ворога. Проблема у тому, що маємо мало цих систем”, – повідомив Ігнат. 

Речник наголосив на тому, що сьогодні протиповітряна оборона України – це не лише зенітно-ракетні комплекси повітряних сил та винищувачі, а ще й ППО сухопутних військ, військово-морських сил та інших сил оборони. 

“Саме ППО сухопутних військ посилюється: від Франції вчора надійшло дві батареї ППО з дальністю застосування до 10 км по висоті 6 км, які мають власні радари й можуть суттєво допомогти у знищенні безпілотників, саме таких, як дрони-камікадзе. Є поставки американських Avenger, озброєних зенітними ракетами Stinger, які мають систему виявлення цілей. При поганій видимості чи в темну пору доби, коли візуально ціль виявити важко, система, яка має своє радіолокаційне виявлення, направляє ракету точно в ціль”, – розповів Ігнат. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini