11 Травня, 2022, 14:47

Сили ЗСУ мають певні успіхи на Харківському напрямку, однак, на лінії фронту зберігається напружена ситуація – Генштаб

На окремих напрямках збройні сили ворога переважали сили ЗСУ у 10 разів. Переломити хід подій та відкинути ворога вдалося завдяки завчасного кризового планування, забезпечення військ боєприпасами, проведення навчання, здійснення перегрупування сил та засобів авіації та перебазування її на польові полігони.

Про це заявив Олексій Громов, бригадний генерал, заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України, під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«На цей час найгарячіша ситуація відбувається на Лиманському напрямку. У районі Харкова противник, після невдалого штурму, перейшов до оборони. На Харківському напрямку сили ЗСУ мають певний успіх та звільняють населені пункти. На Ізюмському напрямку ворог також перейшов до оборони і веде стримуючі дії. Окупант перекидає свої сили на Луганський напрямок», – сказав він.


Олексій Громов наголосив, що наразі триває блокування і вогневий вплив на заводі «Азовсталь» у Маріуполі: «Зв’язок з цими підрозділами підтримується. На цей напрямок неодноразово доставляли боєприпаси та допомогу. Але це було можливим тільки до моменту, поки це не стало відомо на широкий загал. Після цього ворог здійснив авіаудари та унеможливив допомогу захисникам».

Зі складу ЗСУ у героїчних боях себе проявили особовий склад 36 окремої бригади морської піхоти, 24, 92 та 93 бригад сухопутних військ, 95 та 80 десантно-штурмових військ та інших частин.
Раніше повідомлялося, що станом на сьогодні деблокування Маріуполя силовим шляхом не можливе.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini