8 Червня, 2023, 15:30

Сили ТрО ЗСУ в координації з державною владою надаватимуть безоплатну правову допомогу населенню 

Сили ТрО, в лавах яких перебувають, в тому числі, багато фахових юристів, адвокатів, долучаться до безоплатної правової допомоги населенню в координації з державною владою, громадським сектором, зацікавленими суб’єктами. Зокрема йдеться про надання як правової допомоги, так і про правове просвітництво населення у зонах, наближених до бойових дій та з обмеженими можливостями державних органів у забезпеченні даних послуг.

Про це йшлося під час круглого столу на тему: «Правозахист в умовах війни: проблеми та потреби у правовій допомозі VS доступність» в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Відтак передбачається, що правова допомога буде надаватися відповідними фахівцями, в тому числі військовослужбовцями сил ТрО певних категорій і фахів, у плідній взаємодії з представниками системи безоплатної правової допомоги. Включаючи центри правової допомоги – як загальнодержавні, так і регіональні. Відповідним чином здійснюватиметься співпраця з неурядовими, міжнародними організаціями, які до цього дотичні», – пояснив заступник начальника штабу Сил ТрО, полковник Дмитро Бородавко.

Він зазначив, що військовослужбовці надаватимуть правову допомогу шляхом безпосередньої комунікації з населенням, яке потерпає від бойових дій та не має можливості зв’язку з центрами безоплатної правової допомоги. Таким чином здійснюватиметься забезпечення базових правових потреб населення.

«Вони будуть на місцях вивчати потреби населення. Там, де немає допуску фахівців цивільного сектору, юристів. Будуть вивчати, систематизувати та  передавати, спрямовувати їхні проблеми вже на відповідних фахівців з центрів безоплатної правової допомоги», – додав Дмитро Бородавко.

Наразі пропрацьовується та систематизується конкретний алгоритм роботи, задля подальшого прийняття рішення й затвердження цього процесу.

Водночас директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов зазначив, що система безоплатної правової допомоги продовжує надавати як первинну, так і вторинну правову допомогу не зупиняючись. Так, з моменту повномасштабного вторгнення, вже понад 15 місяців надається правова допомога людям, які знаходяться або в «сірих» зонах, на окупованих та на деокупованих територіях.

«Кількість проблем, з якими стикаються наші клієнти, – величезна. За цей час було надано понад 120 тисяч  консультацій і вторинної правової допомоги. З них, відповідно, 112 тисяч – консультації, 8 тисяч – надання вторинної правової допомоги» – наголосив він.

Але, за словами Олександра Баранова, є великою проблемою доступність сервісів правової допомоги для людей, які знаходяться на деокупованих, щойно деокупованих територіях, в «сірих» зонах.

«Ми сподіваємося на нашу подальшу плідну співпрацю і розвиток тих послуг, які надає система безоплатної правової допомоги в частині доступності», – додав він.

Наразі пропрацьовується та систематизується конкретний алгоритм роботи, задля подальшого прийняття рішення й затвердження цього процесу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini