11 Травня, 2022, 12:43

Сили піротехніків ДСНС буде збільшено на 400 осіб, перша група спеціалістів вже проходить перепідготовку

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Олег Бондар, начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС.

«Сили піротехніків ДСНС буде збільшено на 400 осіб. Наразі перша група з 60 спеціалістів розпочала підготовку, вже через декілька тижнів вони приступлять до розмінування території нашої держави», – сказав він.

Олег Бондар додав, що одним з найбільших негативних наслідків вторгнення росії є забруднення території вибухонебезпечними предметами, в тому числі такими, що заборонені міжнародними конвенціями. Ворог застосовує дистанційні системи мінування, касетні елементи.

«Вказані міни знаходили по всій території України, де перебували окупанти. Загальна кількість заборонених боєприпасів – близько 10% від усіх виявлених вибухонебезпечних предметів», – додав начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС.

В ДСНС пояснили, що на постійній основі проводиться роз’яснювальна робота з населенням. Згідно з міжнародним досвідом, таке розмінування може тривати від 5 до 10 років. Відразу після звільнення міст і сіл від окупанта, піротехнічні підрозділи ДСНС починають досліджувати територію с\г господарств, приватних будівель та інших споруд.

«Першочергово ми зосереджуємо свої зусилля на обстежені населених пунктах, які були під окупацією. росіяни мінували все – дитячі іграшки, предмети побуту, предмети побутової техніки. Всі зусилля агресора були направлені на травмування я загибель цивільного населення», – наголосив Олег Бондар.

Він додав, що щодня піротехніки вилучають від 2 до 5 тисяч вибухонебезпечних предметів. З початку війни ДСНС дослідили понад 20 тисяч гектарів території, виявили і знешкодили понад 100 тисяч предметів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini