Січень в Україні був аномально теплим: на 115 метеостанціях відмічено рекордні значення температури за 140 років — синоптик Гідрометцентру
Фото з відкритих джерел
3 Лютого, 2023, 17:20

Січень в Україні був аномально теплим: на 115 метеостанціях відмічено рекордні значення температури за 140 років — синоптик Гідрометцентру

Україна пережила надзвичайно теплий січень: хвилі тепла навіть спричинили погодні рекорди. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила синоптик Українського гідрометеорологічного центру Наталя Птуха.

«У багатьох метеостанціях були побиті абсолютні рекордні показники як денної температури, так подекуди і середньодобової. Наприклад, близько ніж на 115 метеостанціях України були відмічені рекордні значення температури за всю історію метеорологічних спостережень — це близько 140 років. Для Києва, наприклад, спостереження розпочинаються з 1881 року», — повідомила Птуха.

Як пояснила синоптик, у січні було дві потужних хвилі тепла, спричинених тим, що до нашої території надійшло тепле повітря з африканського континенту. 

«Повітря дещо трансформувалося, проходячи Середземне та Чорне море, але все одно надійшло до України і принесло доволі високі значення температури як для січня. Також посприяло цьому, що в цей період на території України був антициклон — малохмарна спокійна погода. Також був доволі безсніжний період: не витрачалася енергія на сніготанення, тому ми мали такі рекордні значення», — додала експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini