1 Червня, 2022, 14:41

Шостий пакет санкцій впливає на 90% експорту російської нафти в ЄС  — Посол Європейського Союзу в Україні 

Шостий пакет санкцій ЄС щодо росії вплине на 90% експорту нафти рф.  Нині пакет санкцій перебуває на етапі фіналізації. Про це розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна Посол Європейського Союзу в Україні  Матті  Маасікас. Також він відзначив, що у нових санкціях важливу роль відіграє, зокрема, заборона страхування  поставок російської нафти. 

«Дуже важливо, що спільно зі Сполученим Королівством страхування поставок російської нафти також буде заборонено. Це дуже важливий крок, тому що ЄС і Сполучене Королівство стоять на чолі страхування у цілому світі. І фактично це впливає на глобальні поставки нафти росією не лише в ЄС», —  розповів Матті Маасікас.

За його словами, більш, ніж значною, буде шкода від санкцій. Майже 40% державних прибутків росії  — це продаж нафти і газу, а експорт російської нафти в ЄС становив близько 100 мільярдів євро минулого року.

«Вплив буде значний, щодо можливостей рф фінансувати цю війну.  Звичайно, з санкціями є та проблема, як із будь-якими, що  немає якогось  точного способу довести, що вони спрацювали. Жоден суверенний уряд, не визнає, що так ми зробили те, чи те, через ваші санкції. Але ми впевнені, що з кроками, до яких ми вдаємося, ми будемо спроможні вплинути на рішення Кремля», — зазначив Матті Маасікас.

Нагадаємо,  31 травня представники ЄС погодили шостий пакет санкцій проти Росії. Він, зокрема, передбачає часткове ембарго на імпорт російської нафти, а ще відключення Сбербанку Росії від системи SWIFT.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini