Брифінг: Тестування на ВІЛ у практиці сімейного лікаря м. Львів
4 Травня, 2023, 16:59

Щороку медики виявляють понад 13 тисяч нових випадків інфікувань на вірус імунодефіциту

Майже в половини людей діагностовано важку 3-4 клінічну стадію. Причина цьому – невчасно проведена діагностика. Тепер в Україні сімейні лікарі пропонуватимуть пацієнтам пройти тест на ВІЛ-інфекцію. Про це розповів Андрій Білець з Центру громадського здоров’я МОЗ України на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів. 

“Разом з благодійним фондом “100% життя” ми провели навчання 300 лікарів первинної ланки як комунікувати з пацієнтом і як правильно проводити швидкі тести. Також ми залучили до навчання лікарів з приватних медичних центрів. На сьогодні у Львові протестовано понад 11,5 тисяч людей на ВІЛ-інфекцію. Але ми прагнемо, забезпечити можливістю тестування кожного жителя міста”, – повідомив Назарій Колачинський, заступник начальника управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Такі тести на ВІЛ-захворювання проводять безкоштовно. Достатньо здати кров пальця, і результати будуть відомі через 15 хвилин – зазначила Ярослава Лопатіна, директор Представництва Фундації АНТИСНІД США в Україні.

“Цього року ми вирішили покращити послугу і замість монотесту на ВІЛ пропонуємо пройти чотирьохвалентний тест, який одночасно проводить скринінг на ВІЛ, гепатит В, гепатит С і на сифіліс”.

За статистикою МОЗ, в Україні зафіксували понад 200 тисяч ВІЛ-інфікованих. З них більше ніж 120 тисяч осіб проходять лікування.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini