Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна — Укрінформ
2 Травня, 2023, 13:24

Щодня близько 20 керованих ворожих авіабомб летять у прифронтові зони – Юрій Ігнат

Всі області, які сьогодні є на лінії зіткнення, знаходяться під атакою літаків, що є носіями авіабомб. В України вже є комплекси, які можуть влучати в аеродинамічні цілі, утім найефективніше протидіяти російській авіації зможе F-16.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Щодня близько 20 керованих авіабомб летять у прифронтові зони. Зроблені вони російським методом, нещодавно та не завжди якісно. Бомби летять близько 70 кілометрів і потрапляють, на жаль, в об’єкти цивільної інфраструктури, дитячі садочки, школи, житлові будинки», – наголосив Юрій Ігнат.

Він зауважив, що боротися потрібно безпосередньо з носіями авіабомб, якими є літаки Су-34, Су-35, літаки тактичної авіації.

«Потрібно дістати на сьогоднішній день ворога далі, ніж ми можемо це робити. На сьогодні у нас найдалекобійніший комплекс із радянських зразків – це С-300. Але вже маємо два дивізіони Patriot, які можуть влучати в аеродинамічні повітряні цілі при ідеальних умовах до 150 км, понад 100 км, це вже дуже добрий показник», – пояснив Юрій Ігнат.

Він висловив переконання, що такі комплекси могли б змінити плани російської авіації, а по суті відігнати її подалі від кордонів. 

«Якщо комплекс буде знаходитися в потрібний час у потрібному місці він може збити цей російський літак. На жаль, таких комплексів у нас не так багато, на сьогодні два дивізіони отримали, чекаємо на SAMP/T і чекаємо на рішення по літаку, який всі хочуть бачити в українській армії, це – F-16. Він зможе докорінно змінити всі ці речі, який може протидіяти російській авіації на тій чи іншій лінії фронту».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini